Assessment & Development Centre


Nasz zespół doświadczonych asesorów i konsultantów zapewni Państwu:

 • doradztwo i merytoryczną opiekę,
 • sesję Assessment Centre lub Development Centre zbudowaną na mocnych podwalinach metodologicznych,
 • dobór właściwych kryteriów oceny,
 • autorskie zadania, dostosowane do Państwa rzeczywistości biznesowej,
 • treściwe raporty ze wskazaniem potencjału rozwojowego i obszarów do pracy indywidualnej dla Kandydata,
 • sesję informacji zwrotnych dla Kandydata (wspierające samorozwój),
 • sesję informacji zwrotnych dla potencjalnego/obecnego przełożonego (dające rozwiązania i inspiracje do pracy z daną osobą),
 • szkolenie dla asesorów wewnętrznych,
 • wsparcie w tworzeniu planów rozwoju i doboru metod rozwoju pracowników.


W dzisiejszej rzeczywistości biznesowej kluczową decyzją jest powierzenie zadań właściwej osobie, która odniesie sukces na stanowisku, które jej powierzymy.

Metoda Assessment Centre i Development Centre pozwala, z dużym prawdopodobieństwem, spośród grupy Kandydatów wyłonić osoby, które posiadają najlepsze kompetencje do objęcia danej roli.

Assessment & Development Centre

Projektujemy i realizujemy sesje Assessment i Development Centre na stanowiska kierownicze

Na czym polega Assessment & Development Centre

Na czym polega Assessment & Development Centre

Proces oceny metodą Assessment Centre i Development Centre jest zorganizowany zazwyczaj w postaci jednodniowej sesji, podczas której uczestnicy wykonują różne zadania.

Wykonywane zadania są różnorodne. Mogą to być zadania, w których uczestnicy, podzieleni na grupy rywalizują lub współpracują w celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Typowe zadania wykonywane w trakcie sesji Assessment Centre i Development Centre to zadania, w których na podstawie zestawu informacji dotyczących sytuacji rynkowej firmy lub wydarzenia biznesowego Kandydaci poszukują optymalnej strategii postępowania (case study) lub zadania typu in-basket polegające na znalezieniu optymalnego rozwiązania w oparciu o dużą ilość rozproszonych informacji.

Popularne zadanie w trakcie sesji Assessement Centre i Development Centre na stanowiska kierownicze to także odgrywanie ról i symulacje „trudnych” rozmów z pracownikiem, klientem, przełożonym czy przedstawicielem związków zawodowych, według ściśle określonego scenariusza i celu do osiągnięcia.

Metoda Assessment Centre i Development w porównaniu z innymi metodami jest:

BARDZIEJ TRAFNA


Bazuje na obserwacji zachowania Kandydatów w sytuacjach zbliżonych do naturalnych.

BARDZIEJ RZETELNA


Opiera się na wielu źródłach informacji o Kandydacie.

BARDZIEJ ADEKWATNA


Odnosi się do kluczowych kompetencji koniecznych do efektywnego wykonywania zadań na danym stanowisku.

BARDZIEJ ZOBIEKTYWIZOWANA


Jest wynikiem integrowania informacji z obserwacji zachowania Kandydata przez kilku asesorów.

Metoda Assessment Centre i Development Centre ma szerokie zastosowanie przy podejmowaniu ważnych decyzji w obszarze polityki personalnej firmy. Dzięki uzyskanym wynikom można:

 • ocenić potencjał rozwojowy pracowników pod kątem konkretnych stanowisk,
 • przeprowadzić skuteczną rekrutację i selekcję Kandydatów,
 • rozpoznać potrzeby szkoleniowe i precyzyjnie zaplanować cykle rozwojowe,
 • określić ścieżkę rozwoju zawodowego,
 • planować politykę sukcesji.
Proces oceny metodą Assessment Centre i Development Centre
Jako przedstawiciel firmy Toyota Motor Manufacturing Poland współpracuję z firmą Stalwart Manacus już od ponad 2 lat w zakresie diagnozy potencjału liderskiego pracowników. Za każdym razem sesje organizowane były w profesjonalny sposób, a raporty po assesmencie dają pełny obraz kompetencji i umiejętności pracowników. Serdecznie polecam współpracę z firmą Stalwart Manacus!
Monika Czekańska-Wincek
Senior Specialist
People & Culture / Talent & Diversity div.
Perfekcyjnie przeprowadzony proces rekrutacyjny. Bardzo wysoki poziom wszystkich zaproponowanych kandydatów. Polecam w 100%.
Sławomir Golec
CEO
Vermeiren
Współpracuję z firmą Stalwart Manacus przy projekcie rozwojowym od ponad 2 lat. Od samego początku widzę i doceniam ich zaangażowanie i profesjonalizm. Jesteśmy zadowoleni z rezultatów, jako organizacja. Natomiast firma to przede wszystkim ludzie, więc muszę wspomnieć o „chemii”, która zagrała „od pierwszego wejrzenia” i niesamowitym „flow” we współpracy z Paniami Alą, Anią i Ewą. Polecam!
Katarzyna Tomaszewska
HR Business Partner – People & Culture Team
Toyota Motor Manufacturing Poland
Z przyjemnością rekomenduję firmę Stalwart Manacus jako profesjonalistę godnego zaufania w zakresie prowadzenia projektów rekrutacyjnych. Miałem okazję kilkakrotnie współpracować z Panią Anna Podlaską i bez względu na zakres projektu, obszar czy branżę mogłem liczyć zawsze na wysokie kompetencje oraz terminowość, a także na sprawne prowadzenie projektu. Co wyróżnia firmę Stalwart Manacus na tle innych agencji HR? Jako kandydat najbardziej doceniam profesjonalizm, który był w każdym momencie współpracy odczuwalny i zawierał się w tak prostych, a jednocześnie nie dla wszystkich agencji oczywistych aktywnościach jak: bieżący kontakt z kandydatem, przekazywanie informacji zwrotnej, doradzanie i dbanie o to, bym jako kandydat czuł się partnerem w procesie rekrutacyjnym. Szczerze polecam.
Adam Drabik
Chief Operating Officer – Interim Management

Jesteśmy tu dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Prześlij swoją aplikację

Zapraszamy Cię do zarejestrowania
aplikacji w naszej bazie.

Aplikuj

Sprawdź aktualne oferty

Wyselekcjonowane
oferty pracy

Szukaj